• V cenové nabídce nemáte přidány žádné položky
Kouzlo kamene
Kvalita je pro nás prvořadá. Naše bloky bereme z nejlepších lomů po celém světě. Pravidelná inspekce a pečlivý výběr p. Mazreku zaručí, že ze zemí, jako Brazílie, Mexiko, Jižní Afrika, Egypt, Pákistán, Írán, Čína, Turecko, Itálie, Francie a Norsko, vám dovezeme to nejlepší.

 

Krása, odolnost a dech minulosti. Objevte kámen pro svůj domov

Kámen je šperk interiéru i výjimečný stavební materiál. Pro jeho krásu, unikátní vlastnosti a investiční hodnotu, je kámen svatým grálem mezi přírodními materiály a ve stavebnictví i designu mu historicky i aktuálně patří exkluzivní místo.

Více než 500 druhů přírodního kamene můžete obdivovat i využít v různých povrchových úpravách od vysokého lesku až po drsný, protiskluzový povrch. Dotkněte se historie, poznejte sílu přírody, nechte se inspirovat krásou kamene.

Hledání kamene zní jako dobrodružství. Mám pravdu nebo je to čistý byznys?

Cestování za výběrem kamene je přesně takové dobrodružství, jak to zní. Je to cesta do různých, často odlehlých koutů světa, kde hledám ty nejkrásnější a nejkvalitnější kameny.

 

Cestujete hodně? Všude chodíte vy osobně?

Všechny kameny vybírám já. Jak firma rostla, na cestách jsem trávil stále více času a proto mě často doprovází moje manželka Ingrid. Společnost mi dělala i na únorové cestě do Indie, kde jsme výběrem kamenů strávili několik týdnů.

 

Co jste hledali v Indii?

Indie je domovem žuly a mramoru, dvou kamenů, se kterými pracuji nejvíc. Žula je velmi tvrdá, odolná vůči teplu, skvrnám, poškrábání, velmi rád s ní pracuji. Mramor je zase jeden z nejkrásnějších kamenů, je čistý a elegantní, speciálně v Indii jej najdu v nádherných barevných škálách.

Indie má pro mě však i jinou, osobní hodnotu. Právě ona totiž ve mně vzbudila jiskru po objevování. Odtud jsem v 96. dovezl své první kameny.

 

Před každou cestou máte přesný obraz o tom, jaký kámen jdete hledat?

Za ta dlouhá léta už přesně vím, že na jihu Indie najdu výjimečnou žulu a na severu zase mramor. Když někam cestuji, jdu většinou na jistotu a nevrátím se domů, dokud nekoupím, po co jsem přišel.

 

Takže přijedete cíleně do nějaké země, konkrétního lomu, s představou, co a kolik jdete koupit? Koupíte a vrátíte se domů? Jak v supermarketu?

Není to docela tak. Kameny mají různou krásu i různou kvalitu. Vybírám si lomy, kde očekávám, že najdu to nejlepší, ale ne vždy se to povede tak snadno a rychle. Někdy je najít správný kámen pro Adriatik náročnější, jelikož kvalita je u mě hodnota, kde nedělám kompromisy.

„KVALITA JE PRO MĚ HODNOTA, KDE NEDĚLÁM KOMPROMISY.“

 

Kameny a lomy tedy znáte dobře. Stane se, že i vás něco překvapí, že objevíte něco nového?

Rád objevuji. Na mých cestách mám vždy oči otevřené a někdy se mi podaří najít něco výjimečného, co překvapí i mě.

 

Kam ještě chodíte „nakupovat“?

Indie je pro mě nejatraktivnější, ale za kameny cestuji i do Turecka, Íránu, Pákistánu, jižní Afriky, Brazílie a dokonce i do Skandinávie.