• V cenové nabídce nemáte přidány žádné položky
Produkty
„Kámen je první stavební materiál. Během evoluce se lidé snažili pracovat při stavbě domů s jinými materiály, kameni však stále patří významné místo. Díky jeho specifickým vlastnostem – tvrdost, krása, držení teploty – je vnímán jako výjimečný materiál ve stavebnictví i pro dekorační účely.“ – Feriz Mazreku, zakladatel Adriatik Stone

 

 

 

Krása, odolnost a dech minulosti. Objevte kámen pro svůj domov

Kámen je šperk interiéru i výjimečný stavební materiál. Pro jeho krásu, unikátní vlastnosti a investiční hodnotu, je kámen svatým grálem mezi přírodními materiály a ve stavebnictví i designu mu historicky i aktuálně patří exkluzivní místo.

Více než 500 druhů přírodního kamene můžete obdivovat i využít v různých povrchových úpravách od vysokého lesku až po drsný, protiskluzový povrch. Dotkněte se historie, poznejte sílu přírody, nechte se inspirovat krásou kamene.

 

Kameny, které vám představíme mezi prvními, budou:

 

ONYX

Název jednoho z nejexkluzivnějších kamenů, pochází z řečtiny a znamená polodrahokam. Pokud hledáte něco exkluzivního, onyx vás okouzlí na první pohled. Jeho vysoká propustnost světla jej předurčuje ke hře s různými druhy podsvícení a spolu s teplou barevnou škálou od bílé, přes medovou, až po bordovou, z něj dělají výjimečný designový prvek, který vdechne luxus do každého interiéru.

 

ŽULA

Granit nebo žula je jeden z nejznámějších druhů hornin, po tisíciletí používaný v různých odvětvích jako symbol postavení, síly, trvanlivosti. Vzhledem ke své vysoké tvrdosti je velmi odolný vůči poškrábání, prasknutí, tvorbě skvrn a vůči působení tepla. Obsah různých minerálů v žule vytváří nejrůznější barevné kombinace v širokém spektru barev od bílé přes černou až po růžovou.

 

MRAMOR

Je symbol luxusu a čistoty. Jeho struktura je zrnitá a barevná škála mimořádně pestrá. Na rozdíl od většiny druhů kamene nepůsobí chladně a pro dekorativní účely se používá již od starověku.